Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego copy w tworzeniu treści?

Tak jak „śpiewać każdy może” tak w przypadku pisania zwłaszcza tego upublicznianego tekstu – powinno się już mieć na uwadze podstawowe zasady budowania komunikatu, zwłaszcza jeśli ma on rzeczywiście trafić do dedykowanej grupy adresatów. Content marketing to nie jest przypadkowa treść, tworzona przy kawie na dwie minuty przed wyjściem do pracy. To kod, na którego podstawie konsument dotrze do produktu czy też brandu. Materiał musi być merytoryczny i uwzględniać ścieżkę – drogę kierunkową określoną celami kampanii. I na tym właśnie polega rola doświadczonego copy. To on wskazuje konsumentowi kierunek, prowadząc go za rękę do uzyskania zakładanych efektów marketingowych.

Doświadczony copywriter

Copywriter siadając do tekstu wczuwa się w nową rolę. Pisze treści dla konkretnej grupy osób, musi więc dostosować się do ich stylu wypowiedzi i ich systemu wartości. Dlatego tak ważne jest ustalenie w pierwszej kolejności odbiorcy kampanii. Content musi być sprofilowany – tylko w ten sposób dotrze do tych, do których był nadany. Twórca takich treści wyciąga z produktu, z wartości marki, to co najcenniejsze dla określonego targetu.

pisanie tekstów

Promując krem do rąk, ale dla mężczyzn, zaznaczy że atutem tego produktu nie jest jak w przypadku kobiet efekt delikatnej skóry, ale np. zapach który działa jak afrodyzjak na płeć piękną. Nie jest to łatwe zadanie, bo bardzo często właśnie przez nieodpowiednie konstruowanie contentu, trafia ‘w próżnię’.

Jak pisać?

Dlatego tak ważne są również frazy – słowa klucze, które pozwolą konsumentowi zauważyć materiał/treść czy sam produkt. Słowa w tym wypadku to kody.Bez nich merytoryka nie będzie powiązana z nadawcą, ale i odbiorcą. Nie jest to już jak było jeszcze kilkanaście lat temu – tylko tytuł i nagłówek… Spójny materiał powinien w całości przywoływać wartości content kampanii. Natomiast zakończeniem zapowiadającym ciąg dalszy, zachęcającym odbiorcę do kontynuacji przygody jest oczywiście call to action czyli wezwanie do podjęcia konkretnych działań. Zostawienie tekstu bez zakończenia, bez puenty i konkretnej zachęty jest jak przerwanie piosenki tuz przed finałem. Doświadczony copy to właśnie w tym etapie kampanii pokłada największe nadzieje. Bo to właśnie efektywnego zakończenia contentu najbardziej oczekuje sprzedaż, brand czy sam produkt. The end otwiera drzwi do kolejnym aktywnościom konsumenckim.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *